Konferencja sadownicza – Zjazd Sadowników Województwa Kujawsko-Pomorskiego

6 lutego bieżącego roku odbyła się w Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Minikowie, w Centrum Konferencyjnym im. Leona Janty–Połczyńskiego konferencja Zjazd Sadowników Województwa Kujawsko-Pomorskiego. 

Tematem przewodnim były zmiany w sadownictwie oraz możliwości pozyskania środków finansowych związanych produkcją sadowniczą. Na konferencji przedstawione były zagadnienia związane z aktualizacją wiedzy dotyczącej ochrony przed chorobami i szkodnikami w uprawach sadowniczych oraz z racjonalnym nawożeniem roślin sadowniczych. W trakcie konferencji była możliwość na wymianę informacji i doświadczeń z przedstawicielami firm obsługujących sektor sadowniczy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Konferencję otworzył i uczestników przywitał  dyrektor KPODR w Minikowie. Następnie Małgorzata Kołacz, główny specjalista ds. sadownictwa w KPODR w Minikowie zapoznała uczestników konferencji ze zmianami, które zaszły w systemie w Integrowanej Produkcji. Zagrożenia dla polskich sadów przed szkodnikami inwazyjnymi przedstawiła profesor dr hab. Barbara Łabanowska, emerytowany pracownik Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach, PIB. Kolejnym prelegentem była dr hab. Bożena Nosecka, prof. Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, PIB. Przedstawiła zagadnienia związane z krajowym i zagranicznym rynkiem owoców ze szczególnym uwzględnieniem jabłek i czereśni.

Sadownicy mieli możliwość wysłuchania propozycji usługowych i produktowych poszczególnych firm w czasie wystąpień przedstawicieli zaproszonych na konferencję firm.

W czasie przerwy i posiłków była możliwość wymiany wiedzy i doświadczeń.

 

Na konferencję zaproszone zostały firmy:

  1. Jawal & M.R.Z.Murawiec Spółka Jawna
  2. Synthos Agro Sp. z o.o.
  3. Agrosimex Sp. z o.o.
  4. UPL Polska Sp z o.o.
  5. Intermag
  6. Yara Poland Sp. z o.o.
  7. Timac Agro Polska
  8. ICB Pharma