Marketing i sprzedaż produktów wysokiej jakości

W ostatnich latach, dzięki dynamicznemu rozwojowi technologii, coraz bardziej popularna staje się sprzedaż żywności przez Internet. Jest to sposób na pozyskiwanie nowych klientów oraz zróżnicowanie kanałów dystrybucji przez producentów. Wprowadzenie sprzedaży online pozwala wytwórcom żywności na elastyczne dostosowanie się do zmieniających się trendów rynkowych. Zamieszczanie ogłoszeń na stronach internetowych wymaga podawania właściwych informacji, zgodnie z przepisami Rozporządzenia (UE) nr 1169/2011, które dotyczą między innymi określenia składu produktu, wartości odżywczej, bądź informacji o alergenach. Wszystkie te zagadnienia wymagają cały czas wyjaśnień i są przedmiotem szkoleń przeprowadzanych przez KPODR.

18 czerwca br. w Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji imienia Leona Janty-Połczyńskiego w Minikowie (CTWiI) odbyło się szkolenie pn. „Marketing i sprzedaż produktów wysokiej jakości”, które dotyczyło przekazywania obowiązkowych informacji na temat żywności na stronach internetowych i przy sprzedaży na odległość. Uczestników przywitał Dyrektor Wojewódzkiej Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (WIJHARS) Waldemar Sieńko. Na szkolenie przybyło ponad 20 osób, głównie byli to rolnicy prowadzący RHD, którzy planują sprzedaż i promocję żywności przez Internet oraz doradcy rolni.

Prelegentami byli przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Jakości Handlowej Artykułów Rolno Spożywczych oraz Politechniki Bydgoskiej. WIJHARS reprezentowali Inspektorzy Wydziału Kontroli IJHARS Aleksandra Benedict oraz Dorota Gackowska, które podzieliły się wiedzą w zakresie wybranych zagadnień ze znakowania produktów w sprzedaży internetowej. Następnie Błażej Błaszak z Politechniki Bydgoskiej podczas prezentacji wyjaśnił w jaki sposób policzyć i przedstawić wartości odżywcze produktów żywnościowych.

Szkolenie było okazją do zadawania pytań i dyskusji. Uczestnicy dopytywali o właściwe przedstawienie na stronach internetowych informacji dotyczących produktów żywnościowych, oświadczeń żywnościowych, informacji na etykietach oraz wiele innych zagadnień związanych z obszarem przepisów prawa żywnościowego.

Kolejne szkolenie z udziałem przedstawicieli służb nadzorujących zaplanowane jest na przyszły rok. Tymczasem zapraszamy na inne szkolenia organizowane przez specjalistów KPODR, na których otrzymają Państwo wiedzę na tematy związane z przetwórstwem żywności.

Tekst, foto:
Magdalena Kulus
Specjalista ds. przetwórstwa i bezpieczeństwa żywności
KPODR w Minikowie

 

image_pdfimage_print