Program azotanowy, nowe wyzwania dla rolników z województwa kujawsko-pomorskiego dotyczące ochrony wód – wyjazd studyjny do Holandii

W planowanej operacji nastąpi wsparcie transferu wiedzy i innowacji w rolnictwie, leśnictwie i na obszarach wiejskich poprzez wizytacje uczestników operacji w nowoczesnych holenderskich gospodarstwach rolnych, które zajmują się produkcją zwierzęcą oraz roślinną, przy czym od 2015 roku muszą spełniać wymagania Dyrektywy Azotanowej w kontekście ochrony wód przed szkodliwymi azotanami ze źródeł rolniczych. Holenderskie gospodarstwa, które uczestnicy operacji odwiedzą, będą dla nich doskonałym przykładem w jaki sposób można racjonalnie gospodarować nawozami naturalnymi pochodzącymi z hodowli trzody chlewnej oraz bydła. Poznają sposoby separacji obornika oraz zwiedzą firmę pieczarkarską, która współpracuje z rolnikami holenderskimi. Transfer wiedzy nastąpi także poprzez spotkanie z przedstawicielami Sieci Europejskiego Partnerstwa Innowacyjnego na rzecz Wydajnego i Zrównoważonego Rolnictwa EIP-AGRI, którzy na co dzień zajmują się kontrolą przestrzegania procedur Dyrektywy Azotanowej w gospodarstwach.

 

Zgłoszenia do 18 czerwca 2019 należy przesłać na adres mailowy lub pocztowy: KPODR Oddział w Zarzeczewie, ul. Nizinna 9, 87-801 Włocławek 3.

O uczestnictwie w wyjeździe studyjnym decydują kryteria wyboru oraz dodatkowo kolejność zgłoszeń. Organizator zastrzega sobie prawo wyboru uczestników na podstawie określonych kryteriów wyboru.

Osoba odpowiedzialna za organizacje i zapisy: Agnieszka Szczepańska nr,  54 255 06 35 lub e-mail: agnieszka.szczepanska@kpodr.pl